гривна
Валюта:
Контактная информация
Время работы: пн-пт - с 9 до 18, сб-вс - выходной

Перезвонить?

Для заказа обратного звонка введите свой телефон и имя

Когда с вами связаться?

Заказать обратный звонок
Заявка принята, с вами свяжется наш менеджер в ближайшее время!

ЗАЗ анонсував появу "копії" Chevrolet Aveo на заводському ГБО

Економія – для тих, хто живе за містом або працює таксистом.

Нинішні ціни що на авто, що на бензин – шокують. Особливо з урахуванням того, що зарплати в порівнянні з довоєнними часами мало у кого виросли. Але життя триває, і їздити все одно потрібно. У такій ситуації багато хто замислюється про те, щоб перейти на газ. Але ось чи дійсно такий вибір принесе економію? Щоб відповісти на це питання, "Сегодня" провела випробування "ЗАЗ Віда" (Chevrolet Aveo, доопрацьований інженерами АвтоЗАЗ) з заводським газобалонним обладнанням (ГБО).

ВРАЖЕННЯ ВІД АВТО. Від оригіналу авто відрізняється шильдиком, а також тим, що пластикові деталі, кермо, педалі, тканина і всякі гумовотехнічні вироби виготовлені в Україні; у нас же зварений і пофарбований кузов, але зовні це ніяк не проявляється – стики чіткі, фарба лягла рівно. З величезного переліку деталей заміна відчувається тільки по керму: він дешевий. Впало в око й те, що пластикові панелі в салоні підігнані один під одного неідеально. В цілому ж враження від авто при їзді не на бензині позитивні: жваво стартує, добре розганяється і тримає швидкість. Немає претензій до рульового з гідропідсилювачем і гальмах (є версія і з АБС, і без).
Хочеться трохи кращу звукоізоляцію, трохи комфортніше сидіння, трохи більше регулювань, а також перенести в більш зручне місце кнопки підігріву, аварійку і підняти трохи вище важіль КПП. Але є розуміння, що після усунення набору зауважень авто буде вже коштувати набагато дорожче. А ось що сподобалося – досить просторий салон, де комфортно розмістилося і четверо дорослих, і дитина в автокріслі. Плюс підвіска добре справляється з дорожніми нерівностями, дозволяючи впевнено проїжджати навіть зовсім погані ділянки дороги.

ОСОБЛИВОСТІ ГБО. Фішка тестового автомобіля, через що ми його і взяли на тест, – наявність заводського ГБО 4 покоління. Плюс в тому, що з ним не потрібно витрачати час на установку, а потім реєстрацію переобладнання. Крім того, авто не злітає з гарантії, як це часто буває після переобладнання в гаражах. Перше, що збентежило, – ціна. Модифікація без ГБО коштує близько 270 тис. грн, а з ГБО – 282 тис. грн. Встановлення ж "газу" на авто обійдеться в 8,5 тис. грн. Так що йдеться не стільки про пряму економію при купівлі авто із заводською установкою, скільки про збереження нервових клітин: постачальник ГБО сертифікований заводом, машина з цим обладнанням пройшла випробування, а значить – мінімізований ризик того, що вона згорить через помилку установника з недостатньою кваліфікацією. Другий мінус – заправний вентиль розміщений невдало: в бампері за правим бризковиком. Крім того, що в цьому місці він забруднюється, так ще й небезпечно, оскільки обірвати бампер легко, потрапивши в яму або невдало з'їхавши з бровки.

ПРИЛАДИ ДЛЯ ВОДІЯ. Панель перемикання газ/бензин встановлена зліва внизу від рульової колонки. Це дуже незручно, тому що доводиться або нахилятися, або "косити", щоб її побачити. Краще б її перенесли на центральну панель – тим більше що місце є. Індикатор рівня газового палива – світлодіодний: чотири діоди зеленого кольору і один – червоного. Ще один червоний діод розташований вгорі панелі – він блимає при старті двигуна і положенні перемикача "LPG-газ" і показує, що поки двигун працює на бензині, але "готується" до перемикання на газ. Один палаючий зелений діод означає 10 л газу (дорівнює 100 км по місту або 120 км по трасі). Як тільки газ закінчується, авто переходить на бензин, відповідно, в баку завжди повинен бути запас (10-15 л мінімум).

КОНСТРУКТИВНІ ОСОБЛИВОСТІ. Обмовимося, що "чисто газових" автомобілів не випускають через властивості цього виду палива. Оскільки в балоні пропан-бутан знаходиться в зрідженому стані, то в момент виходу з балона відбувається фазовий перехід при низькій температурі – в редуктор надходить фактично газовий лід, який горіти не в змозі. Щоб перетворити пропан-бутан в придатну для двигуна горючу суміш (з повітрям), вона підігрівається за допомогою попередньо нагрітої рідини системи охолодження. Якщо антифриз не гарячий, а холодний або теплий, мотор буде працювати з перебоями, а витрата газу виросте. Щоб вирішити цю проблему, запуск двигуна завжди здійснюється на бензині. Після прогріву антифризу до 70 градусів, спеціальний модуль робить автоматичне перемикання на газ (подача бензину відключається). Однак робоча температура двигуна – близько 90 градусів, і досягає він її на газу пізніше, ніж на бензині, особливо якщо водій різко і часто натискає на акселератор. За середні показання (норму) для авто з мотором об'ємом 1,5-1,8 л прийнято брати 10-11 л на 100 км. На стендових випробуваннях машина може показати меншу витрату.

Обмовимося, що їздили ми в холодну погоду. При літній спеці, коли двигун прогрівати не потрібно, логічно припустити, що різниця між цими режимами їзди буде мінімальною. Також потрібно зазначити, що стандартна зимова витрата автомобіля "ЗАЗ Віда" на бензині по місту – 10 л на 100 км. Вважається, що на газу авто буде споживати більше на 10-20%. Тобто 11-13 л на 100 км – умовно нормальний показник. Точна ж цифра залежить від конкретних параметрів їзди.

Джерело: http://businessua.com/transport/30599zaz-anonsuvav-poyavu-kopii-chevrolet-aveo-na-zavodskomu-gbo.htm...

Текст сообщения*
Защита от автоматических сообщений